100,0% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam44Nie polecam0

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

DARMOWA WYSYŁKA OD 300 ZŁ    |    ZWROT DO 14 DNI    |     DYWANY -70% !

Styl śródziemnomorski - wnętrza w stylu włoskim Styl śródziemnomorski - wnętrza w stylu włoskim

Sercem włoskiego domu jest niewątpliwie kuchnia. To miejsce o wielu funkcjach, które nie są ograniczone jedynie do przygotowywania i spożywania posiłków - tutaj toczy się życie codzienne najbliższej rodziny, mają miejsca ważne wydarzenia i świąteczne spotkania w gronie krewnych i przyjaciół. Jak ta rola kuchni przekłada się na projektowanie wnętrza domu? Możemy wstawić do kuchni sofę i niewielki stół, aby mogli tam przysiąść inni członkowie rodziny lub przyjaciele. Jadalnia może stanowić zarówno niewielki kącik w kuchni, aneks pokoju dziennego, lub całkiem odrębne pomieszczenie. W każdym z tych przypadków jadalnia musi być wyjątkowym miejscem w domu. Stół powinien być okryty wysokiej jakości obrusem, a na nim ustawiona waza ze świeżymi kwiatami. Z kolei nakrycia nie powinny być zbyt rzucające się w oczy, aby nie dominować nad serwowanymi potrawami.

czytaj całość
Styl śródziemnomorski we Włoszech Styl śródziemnomorski we Włoszech

Za każdym razem pisząc o krajach Basenu Morza Śródziemnego jestem w ogromnym kłopocie, a “problemem” jest ich bogactwo kulturowe. Trudno jest wyselekcjonować najważniejsze cechy charakterystyczne stylu śródziemnomorskiego w poszczególnych krajach i opisać je w tak krótkich artykułach blogowych. Wszystkie z opisywanych krajów wniosły do historii cywilizacji nieprzemijające wartości, z których wiele weszlo na stałe do kanonu kultury europejskiej, zrastając się ze specyfiką poszczególnych narodów naszego kontynentu w nierozerwalny sposób. Takim krajem oczywiście są także Włochy, które od stuleci stanowią kolebkę stylów w architekturze i trendów we wzornictwie, kojarząc się nieodmienne z wyrafinowanym gustem i ogromnym bogactwem dziedzictwa kulturowego. Wiele osób myśląc o wybitnych projektantach i stylistach nieodmiennie kojarzy ich ze stylem włoskim. Styl włoski we wnętrzach cechuje wyrafinowanie i prostota zarazem, osiągana pozornie bez wysiłku.

czytaj całość
Styl śródziemnomorski: Grecja 2 Styl śródziemnomorski - jak urządzić wnętrze o greckim klimacie?

Dzisiaj kolejne porady, jak uzyskać grecki wystrój domu lub mieszkania przy zastosowaniu różnego rodzaju elementów dekoracji wnętrz. Będzie dalej o tkaninach, które pełnią wiele różnorodnych funkcji, o ceramice, matach, umeblowaniu i tarasach. Pamiętajmy przy tym, że traktujemy styl śródziemnomorski jako inspirację, a nie źródło wzorów do kopiowania. Tego typu zabiegi byłyby nieautentyczne, prowadząc do wypaczonych lub sztucznych w odbiorze rozwiązań. Chodzi o to, aby odnaleźć głęboko zakodowane, ponadczasowe wartości i zdolność do wywoływania określonych odczuć i wrażeń. Ponadto adaptowany styl zawsze ulegnie modyfikacjom dostosowującym go do lokalnych warunków.

czytaj całość
Styl śródziemnomorski: Grecja Styl śródziemnomorski - greckie inspiracje do wnętrz

Styl śródziemnomorski cieszy się na świecie niesłabnącą popularnością wśród projektantów wnętrz i użytkowników. Jeśli mówimy o stylu śródziemnomorskim w aranżacji mieszkań i domów, mamy na myśli przede wszystkim przykłady z krajów południowej Europy, położonych nad Morzem Śródziemnym – Grecji, Włoch, Południowej Francji i Hiszpanii. Musimy jednak pamiętać, że basen śródziemnomorski otoczony jest przez 21 krajów, leżących nie tylko w południowej Europie, ale też w Północnej Afryce i Azji Mniejszej. Wpływy stylu śródziemnomorskiego spotkamy zarówno w Turcji, Izraelu, jak i krajach Maghrebu: Maroku, Algierii i Tunezji. Portugalia co prawda nie leży nad Morzem Śródziemnym, jednak także w tym kraju spotkamy wnętrza o cechach omawianego stylu. Wynika to z wielowiekowych związków krajów położonych w tym regionie, wymiany myśli i przepływu inspiracji, bazujących na wspólnym odniesieniu do klimatu, cech środowiska przyrodniczego i bliskości Morza Śródziemnego. Pomimo to, że styl śródziemnomorski wyróżniają liczne cechy wspólne, każdy z wymienionych krajów wytworzył odrębne jego wariacje, w oparciu o lokalną tożsamość kulturową. Co więcej, nawet w ramach jednego kraju spotykamy różne odmiany tego stylu.

czytaj całość
Jak urządzić przytulny salon w stylu śródziemnomorskim? Jak urządzić przytulny salon w stylu śródziemnomorskim?

Jesień meteorologiczna przyszła w tym roku już w pierwszym dniu września, nagle odcinając nas od letnich upałów i nastrojów. Zanim jeszcze nastały krótsze dni i szybciej nadchodzące wieczory, już spadły temperatury w dzień i w nocy, a deszcz bardziej zachęcił nas do pozostania w domu. Wieczory zaczęły nieco dokuczać chłodem, nęcąc do ukrycia się pod kocem z kubkiem gorącej kawy czy herbaty.

czytaj całość
Czym są dhurrie i sumaki i jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz Czym są dhurrie i sumaki i jak je wykorzystać w aranżacji wnętrz

Dhurrie (a także: dhurri, durrie, durry czy dari) to określenie używane w Indiach i Pakistanie dla ręcznie płasko tkanych dywanów i chodników. Dhurrie są tworzone z różnego rodzaju materiałów: wełny, bawełny, juty i jedwabiu, a także z mieszanek tych włókien. Wzory dhurrie są różnorodne, w zależności od miejsca pochodzenia. Często spotykane są dywany etno tkane na płasko w wielokolorowe pasy lub geometryczne wzory. Dhurrie powstają na poziomych krosnach i są tkane przez jednego lub dwójkę tkaczy. Maksymalna szerokość dhurrie to 24 cale.

czytaj całość
Ręcznie tkane dywany orientalne – wykorzystanie w aranżacji wnętrz Ręcznie tkane dywany orientalne – wykorzystanie w aranżacji wnętrz

Dywany ręcznie tkane powstawały w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu już ponad 2 000 lat temu. Koczownicze plemiona Centralnej Azji używały ich jako podłogi namiotu o walorach estetycznych i praktycznych: chroniły one przed chłodem, ozdabiały wnętrze i nadawały mu domowy charakter. We wnętrzach domów zaczęto także używać ich jako dekorację ścian, a wzory i ornamenty stawały się coraz bardziej skomplikowane i urozmaicone. Dywany najczęściej wyrabiano z wełny, bawełny i jedwabiu. Stosowano także dla tych tkanych na specjalne okazje nici srebrne i złote, wykonane z tych szlachetnych kruszców.

czytaj całość
Taras w stylu śródziemnomorskim Taras w stylu śródziemnomorskim

Taras to szczególne miejsce w domu śródziemnomorskim. Można powiedzieć, że stanowi naturalną kontynuację salonu i strefę, w której często zaciera się granica pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem. 

czytaj całość
Salon w stylu śródziemnomorskim Salon w stylu śródziemnomorskim

Pokój dzienny w mieszkaniu, czy salon w domu jednorodzinnym, nabierze wyjątkowej urody i elegancji dzięki urządzeniu w stylu śródziemnomorskim. Wnętrza śródziemnomorskie są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie

czytaj całość
Łazienka w stylu śródziemnomorskim Łazienka w stylu śródziemnomorskim

Także w łazience w stylu śródziemnomorskim królują naturalne materiały – od materiałów wykończeniowych po akcesoria kąpielowe. We wnętrzu łazienki w tym stylu powinny znaleźć się lustra w antycznej oprawie, ceramiczne elementy wyposażenia i eleganckie lampy.

czytaj całość
Kuchnia w stylu śródziemnomorskim Kuchnia w stylu śródziemnomorskim

Kuchnia w stylu śródziemnomorskim to miejsce szczególne: pełni ona jeszcze bardziej rolę „serca domu”, niż w jakimkolwiek innym stylu inspirującym urządzanie wnętrz. To kwintesencja wygody, gościnności oraz tradycji wspólnych spotkań przy stole.

czytaj całość
Kuchnia w stylu śródziemnomorskim Wnętrze śródziemnomorskie

Charakterystyczną cechą stylu śródziemnomorskiego są także przestronne, zacienione tarasy. To tu toczy się duża część życia – to zewnętrzne pokoje, z kominkami, wygodnymi rozłożystymi sofami i fotelami, dużymi stołami i krzesłami mogącymi pomieścić wielu domowników i gości. Tym, co nas szczególnie pociąga w stylu śródziemnomorskim jest właśnie skojarzenie z codziennym życiem na południu Europy, pełnym relaksu i rodzinnej atmosfery.

czytaj całość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl